Burun Estetiği - Açıklama

                              Burun Estetiği (Rinoplasti)


Burun estetiği günümüzde estetik ya da genetik kaygılardan dolayı uygulanan başarılı bir ameliyat yöntemidir. Açık ve kapalı rinoplasti olarak iki farklı şekilde uygulanır. Çoğu zaman ağrısız olan rinoplasti uygulamalarında ayrıca burun ucu estetiği de günümüzde sıklıkla yapılmaktadır. Herhangi bir yan etkisi olmayan burun estetiği operasyonlarından sonra uzman cerrahın önerilerine dikkat ederek iyileşme süreci hızlanmaktadır.

 

  1.  

Kapalı Rinoplasti


Ameliyat kesilerinin burun deliklerinin iç kısmında kaldığı, dışarıdan görülemediği kapalı rinoplasti, genelde burun ucun dokunulmadan şekil bozukluklarının giderilmesi için tercih edilir. Ağrısız bir işlem ve iyileşme süresinin kısa olması nedeniyle günümüzdeki hastaların çokça tercih ettiği bilinir.


 

Açık Rinoplasti


Derinin kaldırılarak estetik uygulamanın gerçekleştirildiği açık rinoplasti de diğer uygulamalar gibi ağrısızdır. Burun delikleri arasından küçük bir kesi atılarak açılan kesiden burun kıkırdakları ve fazlalık olan deri çıkarılır. Genelde burun bölgesinin kemerli, eğri ya da burun ucunun düşük olması durumunda tercih edilir. Açık burun estetiği, teknolojik gelişmeler sayesinde başarılı bir şekilde uygulanmaya devam edilmektedir.


 

Septoplasti


Burun bölgesindeki eğriliklerin düzeltilmesini sağlayan Septoplasti uygulaması ayrıca burun yapısının güçlendirilmesini sağlar. Kıkırdak ve kemiklerin çıkarılmasına yönelik olarak yapılan bu işleme aynı zamanda septum deviasyonu ameliyatı adı verilir.

İLGİLİ YAZILAR
İLGİLİ VİDEOLAR
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Nihat Koç
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Nihat Koç
Merhaba,
Burun Estetiği hakkında merak ettiklerinizi bana sorabilirsin.
05:03