Botoks - Açıklama

Botoks
 

Yüz kırışıklıklarının tedavisinde tercih edilen botoks, daha genç ve pürüzsüz bir cilt yapısına ulaşmak için uygulanır. Koruyucu özelliği bulunan botoks aynı zamanda koltuk altı terlemelerinin tedavisinde de tercih edilir. Günümüzde yüzdeki mimik hareketleriyle deri kıvrımlarının oluşmasından şikayetçi olan herkesin başvurduğu botoks işleminde ayrıca kaş ve göz arasındaki çizgiler de azaltılabilir.

  1.  

 

Yüz Botoksu


Botoks, mimik hareketleri nedeniyle göz kenarı ve dudak çevresindeki kırışıklıklar için uygulanır. Sadece mimik kaslarına botoks uygulandığı için herhangi bir sorunla karşılaşılmaz. Ayrıca deri kıvrımlarının belirgin hale gelmesi nedeniyle yüzdeki dinamik çizgilenmeler de yüz botoksu sayesinde ortadan kaldırılır.


 

Terleme Botoksu


Botoks işlemi, aşırı terleme tedavisinde de kullanılmaktadır. Sinir uçlarıyla ter bezleri arasındaki iletimi durduran terleme botoksu bu sayede ter bezlerinin daha az çalışmasını sağlar.


 

Masseter Botoks


Çene bölgesinde yer alan masseter kasına uygulanan botoks sayesinde yüzün alt kısmı inceltilebilir. Masseter botoks kare ve yuvarlak yüz şekilleri başta olmak üzere kalp ya da oval şeklinin yüz alt kısmında oluşturulması amacıyla kullanılmaktadır.


 

Gummy Smile


Gummy smile, üst dudak bölgesinin hemen alt kısmında ve diş etlerinin konuşma sırasında estetik bir görünüme ulaşması için uygulanan bir yöntemdir. Diğer adı dişeti gülüş botoksudur. Yani gülüş etkileyen kasların reaksiyonlarının azaltılması amacıyla yapılır.

İLGİLİ YAZILAR
İLGİLİ VİDEOLAR
Uzm. Dr. Nihal Koç
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Uzm. Dr. Nihal Koç
Merhaba,
Botoks hakkında merak ettiklerinizi bana sorabilirsin.
05:38