Göz Kapağı Estetiği - Açıklama

Göz Kapağı Estetiği


Yaşlanma ve yer çekiminin etkisiyle göz kapaklarında düşüklük meydana gelir. Alt ya da üst göz kapağı estetiğinde göz kapakları istenilen düzeye getirilirken aynı zamanda göz çevresindeki kırışıklıklar da giderilir. Daha çok 40lı yaşlardan sonra göz kapaklarındaki yaşlanma belirtileri fark edilebilir düzeye ulaştığı için yapılacak tetkiklerden sonra asimetri sorunları değerlendirilir. Yine bu süreçte alın bölgesindeki ince çizgiler de kontrol edilir. Göz kapağı estetiği ayrıca kaş ve şakak germe estetiğiyle desteklenerek daha güzel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. 

 

  1.  

Üst Göz Kapağı


Lokal anestezi altında yapılan üst göz kapağı estetiğinde, sarkan deri ve kaslar çıkarılır. Ameliyata karar verme sürecinde üst göz kapakları değerlendirileceği için kapağın yeni yeri de cerrah tarafından çizilecektir. Bu süreçte kaşlarda ciddi bir düşme yaşanmış ise ameliyat kararı alınarak üst göz kapakları olması gereken seviyede şekillendirilir.


 

Alt Göz Kapağı


Alt göz kapağı estetiğinde yağ yastıkçıklarının küçültmesi amaçlanır. Göz çukuru kenarlarına yayılan yağ paketleri, deri ve kas torbalanmasına neden olur. Kirpiklere yakın seviden yapılacak kesi ile alt göz kapaklarındaki fazlalık alınır ve çökük göz görünümü de ortadan kaldırılır. Ortalama 1-2 saat süren göz kapağı ameliyatlarından sonra estetik cerrahın tavsiyelerine uyarak iyileşme süreci hızlandırılabilir.

İLGİLİ YAZILAR
İLGİLİ VİDEOLAR
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Nihat Koç
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Nihat Koç
Merhaba,
Göz Kapağı Estetiği hakkında merak ettiklerinizi bana sorabilirsin.
16:39