Kadın Genital Bölge Estetiği - Açıklama

Kadın Genital Bölge Estetiği
 

Genital bölge estetiği iç ve dış organlarda yapılan uygulamalardır. İç genital estetiğinde vajina daraltma işlemi yapılır. Bu sayede idrar kaçırma da tedavi edilir. Dış genital organlarda ise genital bölgedeki küçük ve içi boşalmış dudakların dolgunlaştırılması ve büyük ve sarkık dudakların küçültülmesi adına cerrahi müdahaleler gerçekleştirilir. Genelde iç dudak sarkması nedeniyle başvurulan bu uygulamalarda lokal ya da genel anesteziye başvurulabilir.

 

  1.  

Gençleştirme


Yaş faktörüyle berabe, hamilelikte olan hormonal değişimlerin etkisiyle dış genital yapılarda renk ve doku değişiklikleri görülmektedir. Bu bozulmaların boyutuna göre cerrahi müdahaleler sayesinde vajinanın daha güzel bir görünüme ulaşması sağlanmaktadır. Genç bayanlarda bölgenin görünümü önemli olmakla beraber orta yaşlı bayanlarda da doğumdan sonra yaşanan hasarların giderilmesi için de tercih edilir.


 

Daraltma


Vajinoplasti uygulaması, doğum ya da normal nedenlere bağlı olarak vajinanın gevşemesinden sonra başvurulan uygulamadır. Ayrıca günümüzde en çok cinsel ilişki sırasında tatmin olamama gibi durumlardan kaynaklı vajinal daraltma operasyonuna başvurulduğu bilinmektedir.

İLGİLİ YAZILAR
İLGİLİ VİDEOLAR
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Nihat Koç
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Nihat Koç
Merhaba,
Kadın Genital Bölge Estetiği hakkında merak ettiklerinizi bana sorabilirsin.
05:10