Mezoterapi - Açıklama

Mezoterapi


Cildin yenilenmesi amacıyla yapılan mezoterapi uygulamasında hyaluronik asit, somon DNA, amino asit, mineral ve vitaminler kullanılabilir. Sonuç olarak cilde doğrudan verilmesi sayesinde bölgenin uyarılmasını sağlar ve cildin yenilenmesinde büyük rol oynar.

 

  1.  

Hyaluronik Asit


Medikal kozmetik tedaviler arasında bulunan Mezoterapide başlıca hyaluronik asit tercih edilir. Hyaluronik asit öncelikle cilde nem kazandırmak amacıyla vücut tarafından üretilen bir maddedir. Yanak, el, boyun ve yüz bölgesine enjekte edilen hyaluronik asit sayesinde cildin nemi artar, ince kırışıklıklar azalır ve cildin gençleşmesi sağlanır. Uygulamanın herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır.


 

Somon DNA

 

Ciltteki hücre yapımına yardım eden Somon DNA mezoterapide kullanılan başka bir maddedir. Bu sayede cilt nemlenir ve başarılı sonuçlarla karşılaşılır. Cildi hızlıca canlandıran bu yöntem ayrıca gençleşme konusunda güzel sonuçlar verir.


 

    1.  

Nem Dolgusu (Nem Aşısı)


Saf hyaluronik asit ile beraber cildin su ihtiyacını karşılayan nem dolgusu, yeniden gençleşmek amacıyla kullanılmaktadır. Mezoterapi yöntemleri arasında olan nem aşısı cildin orta tabakasına verilir. İçeriğinde çok sayıda faydalı kompleks barındıran nem dolgusunda asıl amaç cilt sağlığının kazandırılmasıdır.


 

Gençlik Aşısı


Hyaluronik asit ve bazı mineral ve aminoasitlerin cilde enjekte edilmesiyle uygulanan gençlik aşısı cilde nem kazandırır. Aynı zamanda cilde canlılık, parlaklık ve esneklik kazandıran gençlik aşısı, yaşlanmanın etkisiyle vücutta azalan kolajen yapımını destekler.


 

Kollajen Aşısı

 

Cildin temel yapı taşlarından biri olan kollajen, 30’lu yaşlardan itibaren azalmaya başlar. Buna bağlı olarak da ciltte kırışıklık ve sarkmalar meydana gelir. Kollajen aşısı ile kollajeni oluşturan fibroblast üretimi uyarılır. Kollajen aşısı ciddi bir yenilenme sürecini beraberinde getirir. Cildin elastikiyeti ve parlaklığı artar. 2 hafta aralıklarla 4 seans yapılır. Etkisini 2. Seanstan itibaren göstermeye başlar. Etkinliği 12 ay kadar devam eder.


 

    1.  

Kök Hücre Serumu (AAPE)


Saç mezoterapisinde uygulanan kök hücre serumuyla beraber daha canlı ve parlak saçlara ulaşılabilir. Ayrıca cildin nemini kaybettiği durumlarda da kullanılan kök hücre serumu akne izleri, ince çizgiler ve kırışıklıklar, göz çevresinde torbalanma, yaşlanma lekeleri ve saç dökülmelerinde oldukça etkili sonuçlar sunar.


 

 Saç Mezoterapisi


Saç dökülmesini azaltmak ve yeni saç oluşumunu desteklemek amacıyla tercih edilen saç mezoterapisi, saç ekimi öncesinde ve sonrasında destek tedavi olarak da kullanılabilir.


 

Selülit Tedavisi


Cilt dokusunda mikro dolaşımı düzenleyen selülit mezoterapisi, dokudaki ödem oluşumunu da önlemektedir. Yağ hücrelerinin küçülmesini ve yağların parçalanmasını sağlayan selülit tedavisi, uygulandığı bölgeye estetik açıdan güzellik katar. Kalça ve bacakların yanı sıra vücutta bölgesel fazlalığın bulunduğu yerlerde tercih edilebilir.


 

Lipoliz (Bölgesel Eritme)


Bölgesel yağlardan kurtulmak için başvurulan Lipoliz ile yağ eritme uygulaması, sorunlu bölgeye verilecek aktif madde sayesinde güzel sonuçlar verir. Genelde vücuttaki yağ kitlesinin fazla olduğu bölgelere uygulanan Lipoliz, bacak, basen, popo üstü, karın, mide ve diz içlerinde de tercih edilebilir.


 

Gıdı Lipolizi


Gıdı bölgesindeki yağların eritilmesi için gıdı lipolizine başvurulabilir. Ağrısız bir şekilde uygulanan bu işlemin asıl amacı, gıdı bölgesindeki yağlanma ve sarkmaların önüne geçmektir. İşlem sonrasında daha estetik bir gıdı görünümüne ulaşılacağından, yüz ve gıdı arasındaki asimetri sorunları da ortadan kalkacaktır. 


 

Boyun ve Dekolte Gençleştirme


Boyun ve dekolte mezoterapisi sayesinde boyun cildinde gençleşme sağlanır. Ayrıca gıdı oluşumunu engelleyen bu işlem sayesinde dekolte ve boyundaki renk düzensizliği ve yine aynı bölgedeki çizgilerin derinleşmesi gibi sorunlar tedavi edilir.

İLGİLİ YAZILAR
İLGİLİ VİDEOLAR
Uzm. Dr. Nihal Koç
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Uzm. Dr. Nihal Koç
Merhaba,
Mezoterapi hakkında merak ettiklerinizi bana sorabilirsin.
04:15