Popo Estetiği - Açıklama

Popo Estetiği


Daha estetik ve güzel bir popo görünümüme ulaşmak isteyen bayanlar, popo estetiği yaptırabilir. Kalça bölgesinin deforme olmasıyla beraber dolgunluğunu kaybetmesi, daha küçük görünümleri beraberinde getirir. Ayrıca aşırı kilo alıp verme durumunda da kalçalarda deformasyon yaşanır. Bu durumda daha kalkık ve sıkı bir popoya sahip olmak isteyenler popo büyütme ve popo kaldırma estetiğinden yararlanabilir.

 

  1.  

Protez ile Büyütme


Kadınların güzellik kriteri olarak kabul ettiği popo bölgesi, protez yöntemiyle büyütülebilir. Silikon protezler kullanılarak popoya yapılan başarılı müdahaleler sonucunda daha dik bir kalçaya sahip olunmaktadır. İşlemden sonra bir süre kalça bölgesinin darbe almaması ve sağlıklı beslenerek genel vücut sağlığı da korunmalıdır. Bu sayede kalçalar uzun süre dik ve güzel görünümünü korur.


 

Yağ Dolgusu ile Büyütme (Brazilian Butt Lift)


Protez ile kalça büyütme istemeyen ya da zaten yağlarını aldırmak isteyen kişilere yağ dolgusu ile popo büyütme yapılabilir. Kişinin kendi vücudundan alınan yağların popoya enjekte edilmesiyle beraber kısa sürede dolgun kalçalara sahip olunmaktadır. Genelde küçük kalçaya sahip olan bayanların tercih ettiği ve Brazilian But Lift olarak da bilinen yağ dolgusu uygulaması, orta yaşlı bayanların da başvurduğu uygulamalardan biridir.


 

Ameliyatla Popo Kaldırma


Popo kaldırma işlemi sayesinde vücuttaki orantısızlıklar ortadan kaldırıldığı gibi daha dik ve güzel bir popo görünümüne kavuşulabilir. Yapılacak tetkiklerin ardından popo bölgesine yapılan kesiyle başlayan popo kaldırma, silikon yerleştirilmesinin ardından tamamlanır. 1-2 saat arasında sona eren bu ameliyat lokal ya da genel anestezi altında uygulanır. Popo estetiği uygulamalarında işe dönme süresi ise genelde 2-3 hafta arasındadır.

İLGİLİ YAZILAR
İLGİLİ VİDEOLAR
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Nihat Koç
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Nihat Koç
Merhaba,
Popo Estetiği hakkında merak ettiklerinizi bana sorabilirsin.
04:49