Post Bariatrik Cerrahi - Açıklama

Post Bariatrik Cerrahi


Aşırı kilo kaybı sonrasında başvurulan Post Bariatrik Cerrahi sayesinde vücuttaki şekil bozuklukları giderilebilir. Bu uygulama daha çok obezite hastaları tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca hareketsiz yaşam sonucunda bacak, yüz, kol, karın ve göğüslerde sarkmaların ortaya çıkması halinde de Post Bariatrik Cerrahiye başvurulması gerekir.

 

  1.  

Bacak Germe


Üst bacak ve bacak içi germek olarak iki farklı şekilde uygulanabilir. Bacak bölgesindeki aşırı sarkmalar sonrasında tercih edilen bacak germe estetiği en çok Liposuction tekniğiyle başarılı bir şekilde sonlandırılmaktadır.


 

Yüz Germe


Yaşlanma belirtilerinden olan yüz sarkmaları, yüz ve boyun germe estetiğiyle ortadan kaldırılabilir. Ayrıca daha genç ve anlamlı bakışlar için tercih edilen yüz germe ameliyatında botoks, dolgu ya da cerrahi müdahaleler arasından tercih yapılabilir.


 

Kol Germe


Kollarda meydana gelen deri sarkmalarının toparlanması ve düzenlenmesi için kol germe estetiği yapılmaktadır. Deri altı yağ dokusu kalınlığı ile derinin sarkma oranı hesaplandıktan sonra gerekli müdahaleler yapılır. Ayrıca kilo kaybı ile beraber sarkan deriyi toparlamak adına da kol germe estetiğinin başarılı bir şekilde uygulandığı unutulmamalıdır.


 

Meme Dikleştirme – Büyütme


Aşırı zayıflama sonucu içi boşalmış ve sarkmış göğüsler için meme dikleştirme ve büyütme estetiği yapılmaktadır. Farklı tekniklerden yararlanılarak uygulanan bu operasyon sonucunda göğüs ucu yeniden konumlandırılır. Genelde silikonla meme büyütme tercih edildiği için kişilerin daha dolgun ve dik bir meme görünümüne ulaşması garanti edilir.


 

Karın Germe
Karın derisindeki sarkmalar, estetik sorunlara neden olabilir. Bu yüzden karın germe ameliyatı ile bölgedeki fazla deri çıkarılır. Aynı zamanda yağlar da alınarak karın bölgesinin daha sıkı bir görünüme ulaşması sağlanmaktadır.

İLGİLİ YAZILAR
İLGİLİ VİDEOLAR
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Nihat Koç
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Nihat Koç
Merhaba,
Post Bariatrik Cerrahi hakkında merak ettiklerinizi bana sorabilirsin.
05:24