Yağ Dolguları - Açıklama

Yağ Dolguları


Yağ dolguları kalça, el ve yüz bölgesi için kullanılmaktadır.  Yağ enjeksiyonu olarak da bilinen bu yöntemde özel Liposuction enjektörleriyle yağlar alınarak sorun yaşanılan bölgeye enjekte edilir. İşlem sırasında kullanılan iğneler de hastaya özeldir. Herhangi bir komplikasyona neden olmayan yağ dolguları sedasyon ya da lokal anestezi altında hastaya verilir. Gündelik yaşama anında dönüşün söz konusu olduğu yağ dolgusu operasyonu kısa sürer. Sonuç olarak sorunlu bölgedeki tüm deformasyonlar artık yağ enjeksiyonu sayesinde giderilmektedir.

 

  1.  

Yüze


Yüze yağ enjeksiyonu uygulamasında alınan yağlar işlenerek nakil edilir. Yağ hücrelerini canlandıracak bazı yöntemlerle aynı zamanda yüz bölgesinde dolgunluk sağlar. Yüze aktarılan yağlar 6 aya kadar kalıcılığını sürdürürken aynı zamanda bu işlemin yanak bölgesinde çok daha başarılı olduğu unutulmamalıdır.


 

Ele


El estetiği için yağ enjeksiyonu uygulamasına başvurulmaktadır. Ellerin gerilmesini sağlayan bu işlem el üstü bölgesinin çok güzel bir görünüme ulaşmasını sağlar. Her el için 15 ml kadar kullanılan yağların lokal anestezi altında enjekte edilmesiyle işlem tamamlanır. Son derece başarılı bir uygulama olmakla beraber kısa sürede estetik sonuçları fark edilebilir.


 

Popoya


Popoya yağ enjeksiyonu daha çok diri bir kalça görünümüne sahip olmak için tercih edilir. Herhangi bir yan etkisi olmadığı için popodaki sarkmaların önüne geçmek amacıyla kalçadaki hücrelerin yeni yerinde yaşaması sağlanır. Bu durumda popo dikleştirme ameliyatı da yapılarak daha güzel sonuçlara ulaşılabilir.

İLGİLİ YAZILAR
İLGİLİ VİDEOLAR
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Nihat Koç
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Nihat Koç
Merhaba,
Yağ Dolguları hakkında merak ettiklerinizi bana sorabilirsin.
04:31