Neden Meme Estetiği Olmalıyım?

Neden Meme Estetiği Olmalıyım?

Kadınlar göğüs bölgesinde yaşanan deformasyonlar ya da genetik durumlardan kaynaklı ortaya çıkan sorunlar nedeniyle meme estetiği olmaktadır. Bu yüzden neden meme estetiği olmalıyım sorusuna verilecek yanıtlar her zaman farklı olabilir. Günümüzde en çok tercih edilen meme büyütme operasyonu ile ilgili merak edilenler, yazımızın devamında paylaşılmıştır.

Meme Büyütme Operasyonu Neden Tercih Ediliyor?

Gebelik sonrasında kadınların meme hacminde ciddi bir azalma görülebilir. Ayrıca göğüsler arasındaki hacim farkları ve kanser cerrahisi sonrasında oluşacak sorunlara karşı meme büyütme estetiği yapılmaktadır. 

 

Meme Büyütme Estetiğinde Kullanılan Protez Çeşitleri

Estetik sürecinde tercih edilecek protez türü genelde yuvarlak şekilli protezlerdir. Çünkü memenin üst taraf dolgunluğunu daha iyi vermektedir. Teknolojik değişimler sayesinde artık anatomik protezler üretildiği için, daha doğal bir görünüme ulaşmak adına farklı protez çeşitleri de kullanılabilir.

Protezlerin yerleştirme süreci de bayanlar tarafından merak konusudur. Genelde kas üstüne yerleştirilen protezler, kas altına da konulabilir. Her iki seçenekte de dikkatli bir cerrahi uygulaması söz konusudur.

Meme Küçültme Operasyonu ve Bilinmesi Gerekenler

Neden meme estetiği olmalıyım sorusuna verilecek bir diğer yanıt da meme küçültme estetiğidir. Göğüslerin aşırı büyük olması nedeniyle sarkmaların yaşandığı meme bölgesinde ayrıca estetik açıdan kötü bir görünümle karşılaşılır. Bu durumu ortadan kaldırmak isteyen bayanlarda meme küçültme operasyonu sayesinde göğüslerin toparlanması sağlanabilir.

Meme küçültme operasyonuna en uygun adaylar, göğüs gelişimini tamamlayan bayanlardır. Bununla birlikte büyük göğüsler nedeniyle fiziksel aktivitelerde sorun yaşayan bayanlar da bu sürece dahil olabilir.

Meme Estetiği Operasyonları Nasıl Planlanır?

Her iki operasyonda da hastaya ilk muayene yapılır. Bu süreçte vücut ölçüsü dikkate alınır ve göğüslerin fotoğrafları çekilir. Ayrıca kan tahlili gibi önemli tahliller de doktor tarafından talep edilir. Bireylerin daha önceki hastalık geçmişi var ise dinlenir ve bu sayede hastaya gerekli bilgiler aktarılır. Oluşabilecek komplikasyonlar da yine estetik operasyonlarından önce paylaşılır. Ancak günümüz şartlarında ciddi bir yan etki veya komplikasyonun olmadığı bilinir.

40 yaş ve üzerindeki hastalardan mamografi talep edilir. Çünkü mamografide kistler varsa operasyon sırasında alınır.

Yine ideal kiloya bakılarak uzman tarafından hangi işlemlerin tercih edileceğine karar verilir ve hasta bilgilendirildikten sonra randevu verilerek operasyonun gün ve saati belirlenir.

Yrd. Doç. Dr. Mustafa Nihat Koç
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Nihat Koç
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
21:59