İp ile Yüz Asma - Açıklama

İp ile Yüz Asma


Yaşlanma belirtilerinden olan ve genelde boyun – yüz çevresinde görülen sarkma ve gevşeklikler için ip ile yüz asma uygulamasına başvurulmaktadır. Yüz sarkıklık tedavisi olarak da bilinen bu işlemde iplerle germe işlemi yapılır. Ağrısız bir yöntem olan iple yüz gerdirme sonrasında cildin daha güzel bir görünüme ulaşması sağlanırken cerrahi ipler sayesinde herhangi bir yan etkiyle karşılaşılmamaktadır.

  1.  

 

Örümcek Ağı


Ameliyatsız yüz germe tekniklerinden olan örümce ağı ile yüz germe, sorunlu bölgeye bir form kazandırma işlemidir. Yüz bölgesindeki çizgilerin yanı sıra gıdı ve yanak sarkmalarını da engelleyen bu teknik aynı zamanda ameliyatsız yüz gençleştirme uygulaması olarak bilinir. Ağız ve dudak çevresinde form kaybı yaşayanlar, yüzünde kırışıklık olanlar ile çene alt çizgisi belirgin hale gelenler bu teknikten yararlanabilir.


 

Fransız Askı


Fransada geliştirilen Fransız askı yöntemi, esnek ipler kullanılarak cildin gerilmesini sağlar. Cilt yüzeyinde kırışma ve sarkma yaşayan herkes için uygun olan Fransız askı tekniği hem güvenli hem de ameliyatsız bir yöntem olarak tercih edilmektedir.

İLGİLİ YAZILAR
İLGİLİ VİDEOLAR
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Nihat Koç
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Nihat Koç
Merhaba,
İp ile Yüz Asma hakkında merak ettiklerinizi bana sorabilirsin.
03:57